Jaki plecak wybrać na bagaż podróżny?

By linkhou2_bp

27 maja 2018

Kiedy zapowiada się nam większa wyprawa, warto przemyśleć kwestię wyboru plecaka. Nie można tak po prostu sięgnąć po pierwszy lepszy, ponieważ później zapłacimy za to sporą cenę brakiem komfortu i miejsca na wszystkie rzeczy. Szkoda wybierać się na wyprawę swojego życia, jeżeli już na samym początku mamy się denerwować. Właśnie dlatego należy dokładnie przemyśleć tą kwestię, by później nie żałować, a po prostu móc cieszyć się wspaniałym wyjazdem.

Czym się kierować podczas wyboru plecaka?

Istnieje kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę, jeżeli chcemy wybrać najlepszy dla siebie plecak. Przede wszystkim należy zastanowić się, jaki to ma by charakter plecaka. Jeśli chodzi nam wyłącznie o plecak do samolotu, wtedy nie może on zajmować zbyt dużo miejsca, mieć żadnych dodatkowych elementów metalowych, ostrych. Warto zaopatrzyć się w taki model, który ma małe boczne kieszonki, do których można wrzucić coś drobnego,  podręcznego, jak na przykład chusteczki. Wszystkie drobne rzeczy zmieszczą się w nich bez żadnego problemu, a my nie będziemy musieli sięgać po nie za każdym razem do plecaka.

Jeżeli taki plecak ma nam służyć również w czasie większej wyprawy, warto pomyśleć ad tym, by jego tył był odpowiednio wyprofilowany. Jest to bardzo istotne, ponieważ właśnie dzięki temu można unikną bólu kręgosłupa oraz wpijania się w plecy wszystkich rzeczy, które spakowaliśmy do środka. Nie ma nic gorszego, jak uciążliwy ból w czasie podroży. To nie sprzyja zwiedzaniu, a może nawet zmusić nas do skorzystania z wypoczynku na leżąco oraz leków przeciwbólowych. Jeszcze jedną istotną kwestią jest wentylacja. Plecak musi zawierać odpowiedni materiał i membrany, które przepuszczają powietrze. Plecak jako bagaż podręczny ma to do siebie, że korzysta się z niego przez większość czasu i nie rozstaje się z nim zazwyczaj nigdy w czasie wyprawy. Kiedy wybieramy najlepszy dla siebie plecak, powinniśmy również pomyśleć nad pokrowcem przeciwdeszczowym, dzięki któremu on nie zmoknie, a razem z nim cała jego zawartość. Jest to spore ułatwienie, z którego korzysta coraz więcej osób, a już szczególnie turyści, którzy od lat uczestniczą w wielu wyprawach.

Jakie inne zalety są przydatne w takim plecaku?

Na pewno będzie dobrze zakupić plecak, który jest wyposażony w kilka komór, ale również kilka mniejszych kieszeni. Dzięki temu jego pojemność się zwiększa, a co najważniejsze- w czasie chęci wyjęcia czegoś ważnego z plecaka, nie trzeba robić w nim jednocześnie bałaganu. Wystarczy sięgnąć do odpowiedniej kieszeni lu komory. Wszystko dlatego, że można podzielić rzeczy według chęci ich używania, kolejności oraz ważności. W takim plecaku bardzo wiele rzeczy jednocześnie może wciąż znajdować się na wierzchu. Jest to również o tyle dobre rozwiązanie, że dzięki niemu zawsze można umieścić osobno chociażby brudne buty i nie martwić się, że już po chwili wszystkie rzeczy się w nim znajdujące będą pokryte błotem. Bardzo dobrze znaleźć plecak, w którym komory oddziela się suwakiem. Wtedy wystarczy wypiąć jedną część, by dostać się do rzeczy znajdujących się na samym dnie. Jeśli pomyśli się odpowiednio o dobrym plecaku, wtedy nie będzie miało się problemów z wielogodzinnymi wędrówkami. Sporym ułatwieniem są ponadto siatkowe kieszonki. Dzięki nim można także szybko sięgnąć po butelkę wody. Warto również zastanowić się nad opcją z pasem biodrowym, by był on szeroki. Jeśli dodatkowo będzie na nim wszyta kieszeń, wtedy wszystkie najważniejsze rzeczy będziemy mieli blisko siebie w widocznym miejscu bez obaw, że za chwilę ktoś niezauważenie po nie sięgnie.

Czego dotychczas zazwyczaj każdemu mogło brakować w podręcznym plecaku?

Na pewno komfortu. To właśnie jedna z tych kwestii, o których się zapomina, a ma one spore znaczenie. Wiele osób nawet nie jest świadomych tego, że podczas wyprawy można czuć się komfortowo z plecakiem. Jeżeli jednak ktoś chociaż raz zakosztuje modelu, który nie powoduje bólu pleców, od razu docenia na własności. Wartą uwagi jest także osłona przeciwdeszczowa. To dzięki niej wszystko jest suche i nie mamy dodatkowych problemów z wyjmowaniem rzeczy, które nie mogą nabrać wilgoci.

About linkhou2_bp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *