Kazimierz Dolny – miasto przesiąknięte historią

By linkhou2_bp

27 maja 2018

Kazimierz Dolny to piękne miasto, które przede wszystkim przykuwa uwagę wielością niesamowitych zabytków oraz czarującymi kamieniczkami. W mieście tym jest tak dużo interesujących miejsc, że nie sposób zwiedzić je w ciąg jednego dnia. Najlepiej zatem pozostać tutaj przynajmniej na weekend i nacieszyć się tą urokliwą atmosferą.

Czym Kazimierz Dolny przykuwa uwagę?

Miasto to jest godne polecenia. Każdy, kto jeszcze nie był w tej urokliwej okolicy, powinien odwiedzić je przynajmniej raz w życiu. Co szczególnie zwraca na siebie uwagę? Przede wszystkim przepiękne stare kazimierskie zabytki, ale również krajobraz. Są to jedne z najpiękniejszych miejsc i można powiedzieć, że nie tylko w okolicy, ale i w całej Polsce. Miasto to jest znane również z Góry Zamkowej, ale także z Góry Trzech Krzyży Ich widok napawa obserwujących miłym uczuciem i spokojem. To jednak coś znacznie więcej. W mieście znajduje się także rynek z czasów renesansu, który onieśmiela kamieniczkami i misternych zdobieniach. Jeszcze inne miejsca warte uwagi to z pewnością kościół farny, ale i ruiny zamku, który swoje początki znajduje już w średniowieczu, dlatego niesie ze sobą ogrom historii oraz atmosferę, którą wyczuwa się na miejscu. Jeśli kiedykolwiek przyjedziemy do Kazimierza Dolnego, powinniśmy także udać się do zabytkowych spichlerzy zlokalizowanych nad Wisłą. Piękne scenerie tylko proszą się o ich uwiecznienie aparatem, dzięki czemu można liczyć a niesamowite pamiątki z podróży oraz spędzić wspólnie ze swoją drugą połową romantyczne chwile we dwoje.

Co jeszcze można polecić? Jak się okazuje, w Kazimierzu Dolnym do dzisiaj istnieje synagoga, a także cmentarz żydowski, ponieważ miasto to wiąże swoja historię bardzo mocno również z tą narodowością. Kiedyś to właśnie tutaj Żydzi mieszkali i rozwijali swoją kulturę. Swoją obecność zaznaczyli dosyć mocno, o czym świadczą pamiętne miejsca w postaci wyżej wymienionych zabytków.

Kazimierz Dolny to również świetna baza wypadowa dla osób uwielbiających piesze wycieczki. Wzdłuż Wisły można odbyć niesamowite spacery pośród lessowych wąwozów i iść niemalże w nieskończoność takimi ścieżkami przez wiele godzin. Jeśli zaś bardziej gustuje się w leniwym wypoczynku, można wybrać się na rejs statkiem po Wiśle i spojrzeć na miasto z całkiem odmiennej perspektywy. Będąc w Kazimierzu nie można również zapomnieć o jego symbolu, którym jest ciasto w kształcie tradycyjnego koguta. To obowiązkowy punkt każdej wycieczki w te strony.

Gdzie nocować w Kazimierzu Dolnym?

Kazimierz Dolny potrafi mocno zauroczyć turystów, którzy odwiedzają to miejsce szczególnie po raz pierwszy. Jeśli zatem zapragną pozostać tu na dłużej, mogą przenocować w miejscu, którym jest Spichlerz. Kazimierz Dolny to właśnie miasto, w którym ów obiekt się znajduje. Wspominany hotel ma swoją lokalizację w jednym z magazynów zbożowych o historycznym znaczeniu. Dlaczego? Ponieważ ów spichlerz powstawał już za czasów Kazimierza Wielkiego. Mimo w wszystko w obiekcie świetnie połączono historię z nowoczesnością narzucaną przez wysokie standardy hotelarskie. Obiekt znajduje się nad samym brzegiem Wisły. Do rynku wystarczy przejść się 2 minutowym spacerkiem, bez pośpiechu. Pokoje zostały przytulnie urządzone, każdy z nich ma własną łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym, ale również dodatkowo z zestawem kosmetyków. Co więcej, w pokoju umieszczono telewizor. Goście mogą także korzystać z bezprzewodowego internetu.

Prócz wymienionych standardów, Spichlerz pod Żurawiem  posiada na swoim terenie ogród, w którym można spędzić wspaniałe chwile i zrelaksować się wraz ze swoją drugą połówką lub całą rodziną. Jeśli natomiast chodzi o przysmaki, przede wszystkim warto tutaj wspomnieć o pysznych śniadaniach w restauracji hotelowej. Zarówno one, jak i obiady i kolacje są przygotowywane z produktów dostarczanych przez lokalnych wytwórców. W kuchni królują zatem kasze i inne dary natury lubelskich ziem. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj dziczyzna oraz racuchy. Nie sposób nie wspomnieć również o pierogach. W hotelu znajduje się ponadto bar, który jest czynny do godziny 22:00 bądź do ostatniego gościa. Wieczorami można urządzić grilla obok obiektu i cieszyć się biesiadą w gronie swoich towarzyszy.

About linkhou2_bp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *