Ustka- niesamowity kurort nad Bałtykiem

By linkhou2_bp

22 lutego 2018

Ustka to piękna nadmorska miejscowość. Jest to jeden z ciekawszych nadmorskich kurortów bałtyckich, który statusem uzdrowiska cieszy się od 1987 roku. Można wypocząć tutaj na piaszczystych plażach stopionych w blasku słońca i cieszyć się radośnie spędzonym czasem ze swoją rodziną.

Atrakcje Ustki

Ustka słynie nie tylko z pięknych scenerii, ale także z nadmorskiej promenady, która chętnie odwiedzana jest każdego roku przez tłumy turystów. Można tutaj również wybrać się na latarnię morską, która ma już ponad 120 letnią tradycję i historię. Widok z niej nad morze zapiera dech w piersiach. Warto również poświęcić chwilę i wybrać się do Muzeum Chleba, w którym znajduje się między innymi prototyp lodówki z XIX wieku, która potrafiła działać bez konieczności podłączenia jej do prądu. To oczywiście nie koniec atrakcji. Miłośnicy pięknych scenerii i krajobrazów powinni obowiązkowo wybrać się na wydmy, które stanowią nieodłączny element Słowińskiego Parku Narodowego. Są one znane na skalę europejską, ponieważ jako ruchome wydmy potrafią przemieszczać się nawet z prędkością sięgającą do 10 metrów w ciągu roku. W ten sposób odsłaniają one pozostałości po martwych już lasach. Cała sceneria jest oszałamiająca. Wędrując lasem, a nagle przedostając się na wydmy widzimy tylko wszechogarniający piasek, co może wprawić nas w zachwyt i podziw. Następną atrakcją jest skansen w Klukach, czyli jedno z niewielu takich miejsc, w którym mamy możliwość zapoznania się z dawną kulturą Słowińców, ale również z ich budownictwem i zwyczajami. Ludność ta o pochodzeniu kaszubskim zamieszkiwała te ziemie od XVIII wieku aż do lat dwudziestych wieku XX. Skansen umożliwia ponadto przeprowadzanie zajęć manualnych, czyli wypiekanie chleba, pranie w balii, a nawet tkanie rybackich sieci. Oprócz tego warto odwiedzić okolice. Już niedaleko, bo tylko około 20 kilometrów z Ustki znajduje się Słupsk, w którym jest mnóstwo ciekawych zabytków, takich jak mury obronne, czy sławna Baszta Czarownic. Warto także poświęcić czas na zabytki architektury sakralnej i zwiedzić kościoły z czasów gotyku, ale również Zamek Książąt Pomorskich.

Zakwaterowanie w Ustce

Jeżeli szuka się fajnego i przytulnego miejsca na nocleg dla siebie, warto skorzystać z oferty ośrodka, którym jest uzdrowisko Promyk. Ustka to miasto, w którym znajduje się ów obiekt. Zachęca on turystów swoją kameralną formą i niepowtarzalnym charakterem, a także atmosferą, która w nim panuje. Co więcej, znajduje się on w bardzo dobrej lokalizacji, ponieważ budynek umiejscowiono zaraz przy promenadzie nadmorskiej. Z niego do morza jest zaledwie 100 metrów. Również wystarczy tylko kilka minut, by znaleźć się przy latarni morskiej oraz przy porcie. W obiekcie tym można skorzystać nie tylko z ładnych pokoi, ale i przede wszystkim z rehabilitacji w zakresie układu krążenia, narządów ruchu, schorzeń reumatycznych oraz górnych dróg oddechowych. Jeżeli poszukuje się relaksu w nadbałtyckiej miejscowości, można skorzystać z oferty pokoi z łazienkami wyposażonych w pełen węzeł sanitarny, ale również w czajnik elektryczny i telewizor. W razie konieczności można również zaczerpnąć pomocy w gabinecie lekarskim i pielęgniarskim.

Od sanatorium jest tylko kilka kroków do Zakładu Przyrodoleczniczego, w którym rzesze turystów korzysta z licznych zabiegów rehabilitacyjnych. Zabiegi te nie tylko leczą, ale również relaksują. Są to między innymi kąpiele lecznicze, masaże, krioterapia, hydroterapia, światłolecznictwo i wiele innych.

W Sanatorium Promyk istnieje możliwość zamówienia posiłków: śniadań, obiadów i kolacji. Domowa kuchnia wiedzie tutaj prym. Warto skorzystać z pełnego wyżywienia, by już nie martwić się posiłki w ciągu dnia, zawsze być sytym i gotowym do dalszych wojaży, zwiedzania, a być może akurat właśnie plażowania. Odpoczynek jest bardzo ważną częścią życia każdego z nas. Jeśli zatem można połączyć go z zabiegami leczniczymi, które mają dobry wpływ na zdrowie każdego człowieka oraz jego codzienne funkcjonowanie, wspomniane uzdrowisko będzie najlepszym miejscem.

About linkhou2_bp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *